Nowa kuchnia – pomocne wskazówki

Projektowanie i organizowanie nowej kuchni może być nie lada wyzwaniem dla każdej pani domu. Zakładając, że kuchnia ma nam służyć przez następne kilka, lub kilkanaście lat, przykładamy uwagę do każdego najdrobniejszego szczegółu, chcąc aby wszystko było perfekcyjne. Z myślą o tym fakcie przygotowaliśmy poniższy artykuł, który powinien pomóc zwrócić uwagę na to co ważne i dokonać rozsądnych wyborów.

Zaczynimy więc od koloru i stylu mebli kuchennych. Jest to jeden z najważniejszych wyborów jakiego dokonamy, ponieważ będzie on decydował o ogólnym postrzeganiu pomieszczenia. Warto decydować się na kolory bardziej neutralne i stonowane. Neony lub ekstrawaganckie kształty, które chwilowo mogą być popularne, lepiej zarezerwować dla dodatków. Jak już wspomniano, kuchnia ma nam służyć przez dłuższy okres czasu, dlatego też nie warto ulegać chwilowej modzie i postawić raczej na klasykę.


Styl i rodzaj mebli należy pozostawić gustom. Świetnie prezentują się zarówno kuchnie nowoczesne, minimalistyczne, jak i te stylizowane na nieco staromodne w pastelowych barwach. Wybierając meble należy przede wszystkim przemyśleć ich funkcjonalność. Warto wziąć pod uwagę jak dużo miejsca potrzebujemy na przechowywanie naczyń, ile zajmie spiżarnia i czy na przykład szuflady będą dla nas wygodniejsze niż szafki. Naszymi przemyśleniami warto podzielić się z projektantem, który z pewnością postara się pomóc dokonać dobrych wyborów.
Wybierając sprzęt AGD, należy przede wszystkim skupić się na jego zastosowaniu i łatwości użytkowania. Dodatkowym elementem są walory estetyczne. Tutaj możemy podkreślić, że sprzęt stworzony pod zabudowę prezentuje się w kuchni o wiele lepiej, niż ten klasyczny. W naszą kuchnię możemy więc bez problemu wkomponować wiele elementów, jak na przykład lodówki, zmywarki, mikrofalówki, czy płyty indukcyjne do zabudowy. Wystarczy zaznaczyć w projekcie, że mamy w planie zakupić tego rodzaju sprzęt i projektant z pewnością dostosuje do tego naszą kuchnię.

Powyższe wskazówki mają za zadnie pomóc i ułatwić dokonanie właściwych wyborów. Ostateczna decyzja należy jednak do samych zainteresowanych, ponieważ to im kuchnia ma służyć każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *